Jantárové šperky

O nás

Jantár. Kus histórie uchovanej v malej kvapke najkrajších odtieňov farieb, aké dokázala príroda vytvoriť. Bohato využívaný už civilizáciami staroveku a dodnes fascinujúci svojou krásou, ako aj upokojujúcimi vlastnosťami, ktoré sa mu pripisujú. Jantárové šperky zdobia ženy od nepamäti. Jantario nadväzuje na tradíciu jantáru v šperkárstve a prináša bohatú ponuku toho najlepšieho, čo ruky šikovných šperkárov vytvorili.

Našu fascináciu jantárom sme pretavili do špecializovanej ponuky šperkov z dielní starostlivo vybraných výrobcov s dlhoročnou tradíciou.

Jantár učaroval aj nám. Jeho využitie v šperkárstve má dlhovekú tradíciu a schopnosť uchvátiť svojou jedinečnosťou pretrvala dodnes. Túto fascináciu sme sa rozhodli pretaviť do úzko špecializovanej ponuky, zameranej na jantárové šperky – malé umelecké diela spracované starostlivo vybranými výrobcami s dlhoročnou tradíciou. 

Jantario – to je miesto, kde sa môžete pokochať krásou prírodných materiálov a toho, čo z nich šikovné ruky umeleckých remeselníkov vytvorili. Šperky z našej ponuky sú všetky z prírodného jantáru s certifikovaným pôvodom. Jantár je zvyčajne osadený v striebre alebo v pozlátenom striebre. Pre náročnejších sa snažíme do našej ponuky zaradiť aj šperky s jantárom osadeným v zlate, jantárové kúsky s inklúziami, či iné mimoriadne spracované šperkárske diela.

Naším cieľom je stať sa súčasťou prírodnej a kultúrnej histórie jantáru a naďalej ju rozvíjať. Bude nám potešením, ak sa rozhodnete s nami vydať na prechádzku prírodnou nádherou, spracovanou precízne a s citom do jedinečných šperkárskych objektov. Vaša radosť, ktorú vám tieto kúsky prinesú, keď sa stanú súčasťou vašej šperkovnice či rodinného striebra, bude aj našou radosťou.