Jantárové šperky

O nás

Jantár. Kus histórie uchovaný v malej kvapke najkrajších odtieňov farieb, aké dokázala príroda vytvoriť. Bohato využívaný už civilizáciami staroveku a dodnes fascinujúci svojou krásou, ako aj upokojujúcimi vlastnosťami, ktoré sa mu pripisujú. Jantárové šperky zdobia ženy od nepamäti. Jantario nadväzuje na tradíciu jantáru v šperkárstve a prináša bohatú ponuku toho najlepšieho, čo ruky šikovných šperkárov vytvorili.

Našu fascináciu jantárom sme pretavili do špecializovanej ponuky šperkov z dielní starostlivo vybraných výrobcov s dlhoročnou tradíciou.

Jantár nám učaroval. Našu fascináciu týmto dielom prírody sme sa rozhodli pretaviť do úzko špecializovanej ponuky, zameranej na jantárové šperky – malé umelecké diela spracované starostlivo vybranými výrobcami s dlhoročnou tradíciou. 

Jantario – to je miesto, kde sa môžete pokochať krásou prírodných materiálov a toho, čo z nich šikovné ruky umeleckých remeselníkov vytvorili. V našich šperkoch je osadený baltický jantár. Spolupracujeme s dodávateľmi prevažne z Poľska, ale aj Lotyšska a ďalších pobaltských krajín. Našu ponuku tvoria šperky zo striebra, pozláteného striebra alebo jantárové šperky na elastických či bavlnených lankách.

Naším cieľom je stať sa súčasťou prírodnej a kultúrnej histórie jantáru a naďalej ju rozvíjať. Bude nám potešením, ak sa rozhodnete vydať sa spolu s nami na prechádzku prírodnou nádherou, spracovanou precízne a s citom do jedinečných šperkárskych objektov. Vaša radosť, ktorú vám tieto kúsky prinesú, keď sa stanú súčasťou vašej šperkovnice či rodinného striebra, bude aj našou radosťou.